RC020080BD20238BJ1
CAP 4KVP 2000PF +/-20% R85 836
product image
RC020080BD20238BJ1 Picture
SeekIC No. : 002929433 Detail
RC020080BD20238BJ1: CAP 4KVP 2000PF +/-20% R85 836
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RC020080BD20238BJ1
  • Qty
  • 0~10
Quick Details
Series: - Manufacturer: Vishay Beyschlag
Capacitance: 2000pF Voltage - Rated: 4000V (4kV)
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: - Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: - Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm) Height - Seated (Max): 3.190" (81.00mm)
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Bulk
Description
Applications: General Purpose
Ratings: -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Tolerance: ±20%
Thickness (Max): -
Series: -
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Voltage - Rated: 4000V (4kV)
Mounting Type: Chassis Mount
Capacitance: 2000pF
Temperature Coefficient: -
Operating Temperature: -
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Manufacturer: Vishay Beyschlag
Height - Seated (Max): 3.190" (81.00mm)