RC1513KB
Carbon Composition Resistors 51Kohms 10%
product image
RC1513KB Picture
SeekIC No. : 001277219 Detail
RC1513KB: Carbon Composition Resistors 51Kohms 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RC1513KB
Mfg:
Kamaya
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Resistance : 51 KOhms Tolerance : 10 %
Power Rating : 1 Watt Dimensions : 5.7 mm Dia. x 14.3 mm L
Packaging : Bulk
Description
Voltage Rating :
Temperature Coefficient :
Operating Temperature Range :
Packaging : Bulk
Tolerance : 10 %
Power Rating : 1 Watt
Resistance : 51 KOhms
Dimensions : 5.7 mm Dia. x 14.3 mm L