RDC10320RB
Industrial Motion & Position Sensors 10K ohm 32mm travel +-0.5% linearity
product image
RDC10320RB Picture
SeekIC No. : 002672267 Detail
RDC10320RB: Industrial Motion & Position Sensors 10K ohm 32mm travel +-0.5% linearity
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RDC10320RB
Mfg:
ALPS
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Voltage Rating : 5 VDC Linearity : +/- 0.5 %
Temperature Range : - 30 C to + 85 C
Description
Linearity : +/- 0.5 %
Voltage Rating : 5 VDC