RER100-25/12
Fans & Blowers 100mm 12VDC 33.6CFM
product image
RER100-25/12 Picture
SeekIC No. : 002706629 Detail
RER100-25/12: Fans & Blowers 100mm 12VDC 33.6CFM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RER100-25/12
Mfg:
ebm-papst
  • Qty
  • 0~15
Quick Details
Current Type : DC Supply Voltage : 12 V
Airflow : 33.6 CFM Bearing Type : Ball
Noise : 47 dBA Speed : 1800 RPM
Power Rating : 4 W Frame Dimensions (mm) : 100 mm x 25 mm x
Termination Style : Wire Leads Series : RER100DC
Description
Product :
Housing Material :
Current Type : DC
Bearing Type : Ball
Termination Style : Wire Leads
Supply Voltage : 12 V
Noise : 47 dBA
Power Rating : 4 W
Speed : 1800 RPM
Airflow : 33.6 CFM
Frame Dimensions (mm) : 100 mm x 25 mm x
Series : RER100DC
Parameters:
Technical/Catalog InformationRER100-25/12
VendorEBM-Papst Industries Inc
CategoryFans
Voltage - Rated 12VDC
Power (Watts)4W
Bearing TypeBall
Size / DimensionRound - 100mm Dia x 32mm W