RFK25N18
Features: • 25A, 180V and 200V• rDS(ON) = 0.150WSpecifications RFK25N18 RFK25N20 UNITS Drain to Source Voltage (Note 1) VDSS 180 200 V Drain to Gate Voltage (RGS = 1MW) (Note 1)VDGR 180 200 V Continuous Drain Curren ID 25 25 A Pulsed Drain Current (Note 3)...
product image
RFK25N18 Picture
SeekIC No. : 004476554 Detail
RFK25N18: Features: • 25A, 180V and 200V• rDS(ON) = 0.150WSpecifications RFK25N18 RFK25N20 UNITS Drain to Source Voltage (Note 1) VDSS 180 200 V Drain to Gate Voltage (RGS = 1MW)...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RFK25N18
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Features:
• 25A, 180V and 200V
• rDS(ON) = 0.150W
Specifications
  RFK25N18 RFK25N20 UNITS
Drain to Source Voltage (Note 1) VDSS 180 200 V
Drain to Gate Voltage (RGS = 1MW) (Note 1)VDGR 180 200 V
Continuous Drain Curren ID 25 25 A
Pulsed Drain Current (Note 3) IDM 60 60 V
Maximum Power Dissipation PD ±20 ±20 V
Linear Derating Factor 0.0667 0.0667 W
Operating and Storage Temperature .TJ, TSTG -55 to 150 -55 to 150 o C
Linear Derating Factor 0.0667 0.0667 W/oC
Leads at 0.063in (1.6mm) from Case for 10s. TL 260 260 o C