RG3216V-4421-W-T1
Thin Film Resistors - SMD 1/8W 4.42Kohm 0.05% 5ppm
product image
RG3216V-4421-W-T1 Picture
SeekIC No. : 001486468 Detail
RG3216V-4421-W-T1: Thin Film Resistors - SMD 1/8W 4.42Kohm 0.05% 5ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RG3216V-4421-W-T1
Mfg:
Susumu
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Resistance : 4.42 KOhms Tolerance : 0.05 %
Temperature Coefficient : 5 PPM / C Package / Case : 1206 (3216 metric)
Power Rating : 125 mWatts (1/8 Watt) Series : RG
Voltage Rating : 150 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C
Termination Style : SMD/SMT Dimensions : 1.6 mm W x 3.2 mm L x 0.4 mm H
Packaging : Reel
Description
Power Rating : 125 mWatts (1/8 Watt)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Tolerance : 0.05 %
Voltage Rating : 150 Volts
Temperature Coefficient : 5 PPM / C
Package / Case : 1206 (3216 metric)
Resistance : 4.42 KOhms
Series : RG
Dimensions : 1.6 mm W x 3.2 mm L x 0.4 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationRG3216V-4421-W-T1
VendorSusumu Co Ltd
CategoryResistors
Resistance In Ohms4.42K
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±0.05%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case1206 (3216 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
CompositionThin Film
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names RG3216V 4421 W T1