RGH1608-2C-P-102-B
Thin Film Resistors - SMD 1/6W 1Kohm 0.1% 25ppm
product image
RGH1608-2C-P-102-B Picture
SeekIC No. : 001486450 Detail
RGH1608-2C-P-102-B: Thin Film Resistors - SMD 1/6W 1Kohm 0.1% 25ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RGH1608-2C-P-102-B
Mfg:
Susumu
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Resistance : 1 KOhms Tolerance : 0.1 %
Temperature Coefficient : 25 PPM / C Series : RGH
Termination Style : SMD/SMT Packaging : Reel
Description
Package / Case :
Power Rating :
Voltage Rating :
Operating Temperature Range :
Dimensions :
Tolerance : 0.1 %
Temperature Coefficient : 25 PPM / C
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Resistance : 1 KOhms
Series : RGH
Parameters:
Technical/Catalog InformationRGH1608-2C-P-102-B
VendorSusumu Co Ltd (VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms1.00K
Power (Watts)0.167W, 1/6W
Tolerance±0.1%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0603 (1608 metric)
PackagingDigi-Reel?
CompositionThin Film