RGH1608-2C-P-121-B
Thin Film Resistors - SMD 1/6W 120ohm 0.1% 25ppm
product image
RGH1608-2C-P-121-B Picture
SeekIC No. : 001540597 Detail
RGH1608-2C-P-121-B: Thin Film Resistors - SMD 1/6W 120ohm 0.1% 25ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RGH1608-2C-P-121-B
Quick Details
Resistance : 120 Ohms Tolerance : 0.1 %
Dimensions :
Tolerance : 0.1 %
Packaging : Reel
Resistance : 120 Ohms
Series : RGH
Parameters:
Technical/Catalog InformationRGH1608-2C-P-121-B
VendorSusumu Co Ltd (VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms120
Power (Watts)0.167W, 1/6W
Tolerance±0.1%
CompositionThin Film