RGH1608-2C-P-122-B
Thin Film Resistors - SMD 1/6W 1.2Kohm 0.1% 25ppm
product image
RGH1608-2C-P-122-B Picture
SeekIC No. : 001490717 Detail
RGH1608-2C-P-122-B: Thin Film Resistors - SMD 1/6W 1.2Kohm 0.1% 25ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RGH1608-2C-P-122-B
Quick Details
Resistance : 1.2 KOhms Tolerance : 0.1 %
Dimensions :
Tolerance : 0.1 %
Packaging : Reel
Resistance : 1.2 KOhms
Series : RGH
Parameters:
Technical/Catalog InformationRGH1608-2C-P-122-B
VendorSusumu Co Ltd (VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms1.20K
Power (Watts)0.167W, 1/6W
Tolerance±0.1%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0603 (1608 metric)
PackagingCut Tape (CT)
CompositionThin Film