RLB0608-220KL
Power Inductors 22uH 10% 460mA
product image
RLB0608-220KL Picture
SeekIC No. : 001177504 Detail
RLB0608-220KL: Power Inductors 22uH 10% 460mA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RLB0608-220KL
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 22 uH Maximum DC Current : 460 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.65 Ohms Operating Temperature Range : - 20 C to + 80 C
Self Resonant Frequency : 10 MHz Q Minimum : 60
Dimensions : 5 mm Dia. x 6.5 mm H Termination Style : Radial
Description
Tolerance :
Shielding :
Package / Case :
Termination Style : Radial
Inductance : 22 uH
Maximum DC Resistance : 0.65 Ohms
Self Resonant Frequency : 10 MHz
Operating Temperature Range : - 20 C to + 80 C
Q Minimum : 60
Dimensions : 5 mm Dia. x 6.5 mm H