RN122-2.5-02
Common Mode Inductors (Chokes) RN122-2.5/02
product image
RN122-2.5-02 Picture
SeekIC No. : 001171590 Detail
RN122-2.5-02: Common Mode Inductors (Chokes) RN122-2.5/02
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RN122-2.5-02
Mfg:
Schaffner
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Tolerance : - 30 %, + 50 % Self Resonant Frequency : DC to 1KHz
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C Termination Style : Through Hole
Series : RN
Description
Inductance :
Impedance :
Maximum DC Current :
Maximum DC Resistance :
Q Minimum :
Package / Case :
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Tolerance : - 30 %, + 50 %
Termination Style : Through Hole
Series : RN
Self Resonant Frequency : DC to 1KHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationRN122-2.5-02
VendorSchaffner EMC Inc
CategoryFilters
Inductance5.6mH
Impedance-
DC Resistance (DCR)105.0 mOhm Max
Current 2.5A
Filter TypeCommon Mode - 2 Line Array
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case1.102" L x 1.063" W x 0.650" H (28.00mm x 27.00mm x 16.50mm)