RN2101MFV(TPL3)
Transistors Switching (Resistor Biased) 100mA -50volts 3Pin 4.7K x 4.7Kohms
product image
RN2101MFV(TPL3) Picture
SeekIC No. : 00221953 Detail
RN2101MFV(TPL3): Transistors Switching (Resistor Biased) 100mA -50volts 3Pin 4.7K x 4.7Kohms
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RN2101MFV(TPL3)
Mfg:
Toshiba
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Configuration : Single Transistor Polarity : PNP
Typical Input Resistor : 4.7 KOhms Typical Resistor Ratio : 1
Mounting Style : SMD/SMT Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 50 V
Continuous Collector Current : - 100 mA Peak DC Collector Current : 100 mA
Power Dissipation : 150 mW Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Description
Package / Case :
Maximum Operating Frequency :
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Mounting Style : SMD/SMT
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 50 V
Typical Input Resistor : 4.7 KOhms
Transistor Polarity : PNP
Continuous Collector Current : - 100 mA
Peak DC Collector Current : 100 mA
Typical Resistor Ratio : 1
Configuration : Single
Power Dissipation : 150 mW