RN222-0.8-02
Common Mode Inductors (Chokes) 0.8A 39mH/path CURRENT-COMPENSATED
product image
RN222-0.8-02 Picture
SeekIC No. : 001170625 Detail
RN222-0.8-02: Common Mode Inductors (Chokes) 0.8A 39mH/path CURRENT-COMPENSATED
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RN222-0.8-02
Quick Details
Inductance : 39 mH Tolerance : - 30 %, + 50 %
Maximum DC Current : 0.8 Amp Maximum DC Resistance : 1000 mOhms
Self Resonant Frequency : DC to 1 KHz Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Termination Style : Through Hole Series : RN
Tolerance : - 30 %, + 50 %
Maximum DC Current : 0.8 Amp
Series : RN
Inductance : 39 mH
Maximum DC Resistance : 1000 mOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationRN222-0.8-02
VendorSchaffner EMC Inc
CategoryFilters
Inductance39mH
Impedance-
DC Resistance (DCR)1.000 Ohm Max
Current 800mA
Filter TypeCommon Mode - 2 Line Array
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case1.220" L x 0.709" W x 1.154" H (31.00mm x 18.00mm x 29.30mm)