RN73H2ATTD2002B10
Thin Film Resistors - SMD 1/8W 20K ohm 0.1% 10ppm
product image
RN73H2ATTD2002B10 Picture
SeekIC No. : 001516767 Detail
RN73H2ATTD2002B10: Thin Film Resistors - SMD 1/8W 20K ohm 0.1% 10ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RN73H2ATTD2002B10
Mfg:
KOA Speer
Quick Details
Resistance : 20 KOhms Tolerance : 0.1 %
Temperature Coefficient : 10 PPM / C Package / Case : 0805 (2012 metric)
Power Rating : 125 mWatts (1/8 Watt) Series : RN73H
Voltage Rating : 100 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C
Termination Style : SMD/SMT Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.5 mm H
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 0.1 %
Power Rating : 125 mWatts (1/8 Watt)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C
Termination Style : SMD/SMT
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.5 mm H
Packaging : Reel
Temperature Coefficient : 10 PPM / C
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Voltage Rating : 100 Volts
Resistance : 20 KOhms