RN-3.305S/HP
DC/DC Converters 1.25W DC/DC 2kV UNREG 3.3Vin 5Vout
product image
RN-3.305S/HP Picture
SeekIC No. : 002722947 Detail
RN-3.305S/HP: DC/DC Converters 1.25W DC/DC 2kV UNREG 3.3Vin 5Vout
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RN-3.305S/HP
  • Qty
  • 0~39
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 1.25 W
Input Voltage (nominal) : 3.3 V Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 5 V Package / Case Size : DIP-8
Product : Isolated
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Package / Case Size : DIP-8
Input Voltage (nominal) : 3.3 V
Output Power : 1.25 W