ROV20-101K
Varistors 20mm 100V +-10%
product image
ROV20-101K Picture
SeekIC No. : 00705848 Detail
ROV20-101K: Varistors 20mm 100V +-10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ROV20-101K
Mfg:
TE Connectivity / Raychem
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 100 V
Voltage Rating AC : 60 V Clamping Voltage : 165 V
Diameter : 20 mm Peak Surge Current : 6.5 KA
Surge Energy Rating : 56 J Capacitance : 4000 pF
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Mounting : Radial
Packaging : Bulk
Description
Packaging : Bulk
Product : MOV
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Mounting : Radial
Diameter : 20 mm
Voltage Rating AC : 60 V
Peak Surge Current : 6.5 KA
Clamping Voltage : 165 V
Voltage Rating DC : 100 V
Capacitance : 4000 pF