RP15-1205SA-HC
DC/DC Converters 15W DC/DC 1.6kV REG 9-18Vin 5Vout
product image
RP15-1205SA-HC Picture
SeekIC No. : 002727340 Detail
RP15-1205SA-HC: DC/DC Converters 15W DC/DC 1.6kV REG 9-18Vin 5Vout
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RP15-1205SA-HC
Mfg:
RECOM Power
  • Qty
  • 0~8
  • 8~16
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 15 W
Input Voltage Range : 9 V to 18 V Input Voltage (nominal) : 12 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Package / Case Size : 1 in x 1 in
Description
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Input Voltage (nominal) : 12 V
Output Power : 15 W
Input Voltage Range : 9 V to 18 V