RP15-4815DAW-HC
DC/DC Converters 15W DC/DC 1.6kV REG 4:1 18-75in +/-15out
product image
RP15-4815DAW-HC Picture
SeekIC No. : 002744499 Detail
RP15-4815DAW-HC: DC/DC Converters 15W DC/DC 1.6kV REG 4:1 18-75in +/-15out
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RP15-4815DAW-HC
Mfg:
RECOM Power
  • Qty
  • 0~8
  • 8~16
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 15 W
Input Voltage Range : 18 V to 75 V Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 2 Output Voltage (Channel 1) : 15 V
Package / Case Size : 1 in x 1 in
Description
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Product : Isolated
Input Voltage Range : 18 V to 75 V
Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 2
Output Voltage (Channel 1) : 15 V
Output Power : 15 W