RP1608S-R33-G
Current Sense Resistors - SMD 1/5W 0.33ohm 2%
product image
RP1608S-R33-G Picture
SeekIC No. : 001309033 Detail
RP1608S-R33-G: Current Sense Resistors - SMD 1/5W 0.33ohm 2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RP1608S-R33-G
Quick Details
Resistance : 330 mOhms Tolerance : 2 %
Dimensions :
Resistance : 330 mOhms
Tolerance : 2 %
Parameters:
Technical/Catalog InformationRP1608S-R33-G
VendorSusumu Co Ltd
CategoryResistors
Resistance In Ohms0.33
Power (Watts)0.2W, 1/5W
Tolerance±2%
CompositionMetal Film
Temperature Coefficient0/+200ppm/°C