RP1608S-R33-J
Current Sense Resistors - SMD 1/5W 0.33ohm 5%
product image
RP1608S-R33-J Picture
SeekIC No. : 001308961 Detail
RP1608S-R33-J: Current Sense Resistors - SMD 1/5W 0.33ohm 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RP1608S-R33-J
Quick Details
Resistance : 330 mOhms Tolerance : 5 %
Dimensions :
Tolerance : 5 %
Resistance : 330 mOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationRP1608S-R33-J
VendorSusumu Co Ltd
CategoryResistors
Resistance In Ohms0.33
Power (Watts)0.2W, 1/5W
Tolerance±5%
CompositionMetal Film
Temperature Coefficient0/+200ppm/°C