RP1608S-R47-F
Current Sense Resistors - SMD 1/5W 0.47ohm 1%
product image
RP1608S-R47-F Picture
SeekIC No. : 001309030 Detail
RP1608S-R47-F: Current Sense Resistors - SMD 1/5W 0.47ohm 1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RP1608S-R47-F
Quick Details
Resistance : 470 mOhms Tolerance : 1 %
Dimensions :
Tolerance : 1 %
Resistance : 470 mOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationRP1608S-R47-F
VendorSusumu Co Ltd
CategoryResistors
Resistance In Ohms0.47
Power (Watts)0.2W, 1/5W
Tolerance±1%
CompositionMetal Film
Temperature Coefficient0/+200ppm/°C