RP2012S-390-G
Current Sense Resistors - SMD 1/3W 39ohm 2%
product image
RP2012S-390-G Picture
SeekIC No. : 001309072 Detail
RP2012S-390-G: Current Sense Resistors - SMD 1/3W 39ohm 2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RP2012S-390-G
Quick Details
Resistance : 39 Ohms Tolerance : 2 %
Dimensions :
Tolerance : 2 %
Temperature Coefficient : 200 PPM / C
Series : RP
Resistance : 39 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationRP2012S-390-G
VendorSusumu Co Ltd
CategoryResistors
Resistance In Ohms39.0
Power (Watts)0.333W, 1/3W
Tolerance±2%
CompositionMetal Film
Temperature Coefficient0/+200ppm/°C