RP2012S-390-J
Current Sense Resistors - SMD 1/3W 39ohm 5%
product image
RP2012S-390-J Picture
SeekIC No. : 001309044 Detail
RP2012S-390-J: Current Sense Resistors - SMD 1/3W 39ohm 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RP2012S-390-J
Quick Details
Resistance : 39 Ohms Tolerance : 5 %
Dimensions :
Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient : 200 PPM / C
Series : RP
Resistance : 39 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationRP2012S-390-J
VendorSusumu Co Ltd
CategoryResistors
Resistance In Ohms39.0
Power (Watts)0.333W, 1/3W
Tolerance±5%
CompositionMetal Film
Temperature Coefficient0/+200ppm/°C