RP2012S-470-J
Current Sense Resistors - SMD 1/3W 47ohm 5%
product image
RP2012S-470-J Picture
SeekIC No. : 001308921 Detail
RP2012S-470-J: Current Sense Resistors - SMD 1/3W 47ohm 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RP2012S-470-J
Mfg:
Susumu
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Resistance : 47 Ohms Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient : 200 PPM / C Series : RP
Description
Power Rating :
Package / Case :
Product :
Operating Temperature Range :
Dimensions :
Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient : 200 PPM / C
Resistance : 47 Ohms
Series : RP
Parameters:
Technical/Catalog InformationRP2012S-470-J
VendorSusumu Co Ltd
CategoryResistors
Resistance In Ohms47.0
Power (Watts)0.333W, 1/3W
Tolerance±5%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0805 (2012 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
CompositionMetal Film
Temperature Coefficient0/+200ppm/°C