RP2012S-820-F
Current Sense Resistors - SMD 1/3W 82ohm 1%
product image
RP2012S-820-F Picture
SeekIC No. : 001309005 Detail
RP2012S-820-F: Current Sense Resistors - SMD 1/3W 82ohm 1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RP2012S-820-F
Quick Details
Resistance : 82 Ohms Tolerance : 1 %
Temperature Coefficient : 200 PPM / C Series : RP
Dimensions :
Tolerance : 1 %
Temperature Coefficient : 200 PPM / C
Series : RP
Resistance : 82 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationRP2012S-820-F
VendorSusumu Co Ltd (VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms82.0
Power (Watts)0.333W, 1/3W
Tolerance±1%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0805 (2012 metric)
PackagingDigi-Reel?
CompositionMetal Film
Temperature Coefficient0/+200ppm/°C
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names RP2012S 820 F