RP2012S-820-J
Current Sense Resistors - SMD 1/3W 82ohm 5%
product image
RP2012S-820-J Picture
SeekIC No. : 001309018 Detail
RP2012S-820-J: Current Sense Resistors - SMD 1/3W 82ohm 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RP2012S-820-J
Quick Details
Resistance : 82 Ohms Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient : 200 PPM / C Series : RP
Dimensions :
Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient : 200 PPM / C
Series : RP
Resistance : 82 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationRP2012S-820-J
VendorSusumu Co Ltd
CategoryResistors
Resistance In Ohms82.0
Power (Watts)0.333W, 1/3W
Tolerance±5%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0805 (2012 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
CompositionMetal Film
Temperature Coefficient0/+200ppm/°C