RP2012T-3R3-F
Current Sense Resistors - SMD 1/3W 3.3ohm 1%
product image
RP2012T-3R3-F Picture
SeekIC No. : 001301742 Detail
RP2012T-3R3-F: Current Sense Resistors - SMD 1/3W 3.3ohm 1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RP2012T-3R3-F
Mfg:
Susumu
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Resistance : 3.3 Ohms Power Rating : 330 mWatts
Tolerance : 1 % Temperature Coefficient : 350 PPM / C
Package / Case : 0805 (2012 metric) Series : RP
Product : Power Metal Strip Resistors High Power Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.4 mm H
Description
Tolerance : 1 %
Product : Power Metal Strip Resistors High Power
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Temperature Coefficient : 350 PPM / C
Power Rating : 330 mWatts
Resistance : 3.3 Ohms
Series : RP
Parameters:
Technical/Catalog InformationRP2012T-3R3-F
VendorSusumu Co Ltd (VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms3.30
Power (Watts)0.333W, 1/3W
Tolerance±1%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0805 (2012 metric)
PackagingDigi-Reel?
CompositionMetal Film
Temperature Coefficient0/+350ppm/°C