RP2012T-R39-F
Current Sense Resistors - SMD 1/3W 0.39ohm 1%
product image
RP2012T-R39-F Picture
SeekIC No. : 001308999 Detail
RP2012T-R39-F: Current Sense Resistors - SMD 1/3W 0.39ohm 1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RP2012T-R39-F
Quick Details
Resistance : 390 mOhms Tolerance : 1 %
Dimensions :
Tolerance : 1 %
Resistance : 390 mOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationRP2012T-R39-F
VendorSusumu Co Ltd (VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms0.39
Power (Watts)0.333W, 1/3W
Tolerance±1%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0805 (2012 metric)
PackagingDigi-Reel?
CompositionMetal Film
Temperature Coefficient0/+350ppm/°C