RP2012T-R68-G
Current Sense Resistors - SMD 1/3W 0.68ohm 2%
product image
RP2012T-R68-G Picture
SeekIC No. : 001308994 Detail
RP2012T-R68-G: Current Sense Resistors - SMD 1/3W 0.68ohm 2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RP2012T-R68-G
Quick Details
Resistance : 680 mOhms Tolerance : 2 %
Dimensions :
Resistance : 680 mOhms
Tolerance : 2 %
Parameters:
Technical/Catalog InformationRP2012T-R68-G
VendorSusumu Co Ltd
CategoryResistors
Resistance In Ohms0.68
Power (Watts)0.333W, 1/3W
Tolerance±2%
CompositionMetal Film
Temperature Coefficient0/+350ppm/°C