RP2012T-R82-J
Current Sense Resistors - SMD 1/3W 0.82ohm 2%
product image
RP2012T-R82-J Picture
SeekIC No. : 001308873 Detail
RP2012T-R82-J: Current Sense Resistors - SMD 1/3W 0.82ohm 2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RP2012T-R82-J
Quick Details
Resistance : 820 mOhms Tolerance : 5 %
Dimensions :
Tolerance : 5 %
Resistance : 820 mOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationRP2012T-R82-J
VendorSusumu Co Ltd
CategoryResistors
Resistance In Ohms0.82
Power (Watts)0.333W, 1/3W
Tolerance±5%
CompositionMetal Film
Temperature Coefficient0/+350ppm/°C