RP20-1205DF-HC
DC/DC Converters 20W DC/DC 1.6kV REG 2:1 9-18Vin +/-5out
product image
RP20-1205DF-HC Picture
SeekIC No. : 002748175 Detail
RP20-1205DF-HC: DC/DC Converters 20W DC/DC 1.6kV REG 2:1 9-18Vin +/-5out
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RP20-1205DF-HC
Mfg:
RECOM Power
  • Qty
  • 0~9
  • 9~18
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 20 W
Input Voltage Range : 9 V to 18 V Input Voltage (nominal) : 12 V
Number of Outputs : 2 Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Package / Case Size : 2 in x 1 in
Description
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Product : Isolated
Number of Outputs : 2
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Input Voltage (nominal) : 12 V
Input Voltage Range : 9 V to 18 V
Output Power : 20 W