RP42010R0050GTTR
Thin Film Resistors - SMD 10watts 50ohm 2%
product image
RP42010R0050GTTR Picture
SeekIC No. : 001413880 Detail
RP42010R0050GTTR: Thin Film Resistors - SMD 10watts 50ohm 2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RP42010R0050GTTR
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Resistance : 50 Ohms Tolerance : 2 %
Temperature Coefficient : 150 PPM / C Power Rating : 10 Watts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C Termination Style : SMD/SMT
Dimensions : 2.54 mm W x 5.08 mm L x 1.02 mm H Packaging : Reel
Description
Package / Case :
Series :
Voltage Rating :
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Resistance : 50 Ohms
Tolerance : 2 %
Temperature Coefficient : 150 PPM / C
Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Power Rating : 10 Watts
Dimensions : 2.54 mm W x 5.08 mm L x 1.02 mm H