RPC2010JT100R
RES PULSE 100 OHM 0.75W 5% 2010
product image
RPC2010JT100R Picture
SeekIC No. : 003910011 Detail
RPC2010JT100R: RES PULSE 100 OHM 0.75W 5% 2010
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RPC2010JT100R
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: RPC Manufacturer: Stackpole Electronics Inc
Processor Series : MPC5602D Resistance (Ohms): 100
Power (Watts): 0.75W, 3/4W Composition: Thick Film
Features: Pulse Withstanding Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Tolerance: ±5% Package / Case: 2010 (5125 Metric)
Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) Height: 0.028" (0.70mm)
Number of Terminations: 2
Description
Composition: Thick Film
Tolerance: ±5%
Number of Terminations: 2
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Resistance (Ohms): 100
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Height: 0.028" (0.70mm)
Features: Pulse Withstanding
Power (Watts): 0.75W, 3/4W
Package / Case: 2010 (5125 Metric)
Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)