RPE5C1H100J2M1Z03A
CAP CER 10PF 50V 5% RADIAL
product image
RPE5C1H100J2M1Z03A Picture
SeekIC No. : 002926102 Detail
RPE5C1H100J2M1Z03A: CAP CER 10PF 50V 5% RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RPE5C1H100J2M1Z03A
Quick Details
Series: RPE Manufacturer: Murata Electronics North America
Capacitance: 10pF Voltage - Rated: 50V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±5%
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm) Features: -
Packaging: Tape & Box (TB)
Description
Capacitance: 10pF
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 50V
Tolerance: ±5%
Thickness (Max): -
Mounting Type: Through Hole
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Package / Case: Radial
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Manufacturer: Murata Electronics North America
Series: RPE
Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)