RPER71E155K3M2C07A
CAP CER 1.5UF 25V 10% RADIAL
product image
RPER71E155K3M2C07A Picture
SeekIC No. : 002965192 Detail
RPER71E155K3M2C07A: CAP CER 1.5UF 25V 10% RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RPER71E155K3M2C07A
Quick Details
Series: RPE Manufacturer: Murata Electronics North America
Capacitance: 1.5µF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 25V Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm) Height - Seated (Max): 0.248" (6.30mm)
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm) Features: -
Packaging: Tape & Box (TB)
Description
Voltage - Rated: 25V
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R
Thickness (Max): -
Capacitance: 1.5µF
Mounting Type: Through Hole
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Series: RPE
Size / Dimension: 0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max): 0.248" (6.30mm)