RPER72A821K2P1B03B
CAP CER 820PF 100V 10% RADIAL
product image
RPER72A821K2P1B03B Picture
SeekIC No. : 002942444 Detail
RPER72A821K2P1B03B: CAP CER 820PF 100V 10% RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RPER72A821K2P1B03B
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: RPE Manufacturer: Murata Electronics North America
Capacitance: 820pF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 100V Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm) Features: -
Packaging: Bulk
Description
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R
Thickness (Max): -
Voltage - Rated: 100V
Capacitance: 820pF
Package / Case: Radial
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Manufacturer: Murata Electronics North America
Series: RPE
Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationRPER72A821K2P1B03B
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance820pF
Voltage - Rated 100V
Tolerance±10%
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing0.098" (2.50mm)