RR0306P-183-D
Thin Film Resistors - SMD 1/20W 18Kohm 0.5% 25ppm
product image
RR0306P-183-D Picture
SeekIC No. : 001497987 Detail
RR0306P-183-D: Thin Film Resistors - SMD 1/20W 18Kohm 0.5% 25ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RR0306P-183-D
Quick Details
Resistance : 18 KOhms Tolerance : 0.5 %
Dimensions : 0.3 mm W x 0.6 mm L x 0.23 mm H Packaging : Reel
Tolerance : 0.5 %
Resistance : 18 KOhms
Voltage Rating : 15 Volts
Dimensions : 0.3 mm W x 0.6 mm L x 0.23 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationRR0306P-183-D
VendorSusumu Co Ltd
CategoryResistors
Resistance In Ohms18.0K
Power (Watts)0.05W, 1/20W
Tolerance±0.5%
CompositionThin Film