RR0306P-332-D-C
RES 3.3K OHM 1/20W .5% 0201 SMD
product image
RR0306P-332-D-C Picture
SeekIC No. : 003886250 Detail
RR0306P-332-D-C: RES 3.3K OHM 1/20W .5% 0201 SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RR0306P-332-D-C
Quick Details
Series: RR Manufacturer: Susumu
Processor Series : MPC5602D Resistance (Ohms): 3.3k
Power (Watts): 0.05W, 1/20W Composition: Thin Film
Features: - Temperature Coefficient: ±25ppm/°C
Tolerance: ±0.5% Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) Height: 0.010" (0.26mm)
Number of Terminations: 2
Description
Features: -
Number of Terminations: 2
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Resistance (Ohms): 3.3k
Power (Watts): 0.05W, 1/20W
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height: 0.010" (0.26mm)
Composition: Thin Film
Tolerance: ±0.5%
Temperature Coefficient: ±25ppm/°C
Series: RR
Manufacturer: Susumu
Parameters:
Technical/Catalog InformationRR0306P-332-D-C
VendorSusumu Co Ltd (VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms3.30K
Power (Watts)0.05W, 1/20W
Tolerance±0.5%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0201 (0603 metric)
PackagingDigi-Reel?
CompositionThin Film