RR0306P-472-D
Thin Film Resistors - SMD 1/20W 4.7Kohm 0.5% 25ppm
product image
RR0306P-472-D Picture
SeekIC No. : 001418294 Detail
RR0306P-472-D: Thin Film Resistors - SMD 1/20W 4.7Kohm 0.5% 25ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RR0306P-472-D
Quick Details
Resistance : 4.7 KOhms Tolerance : 0.5 %
Dimensions : 0.3 mm W x 0.6 mm L x 0.23 mm H Packaging : Reel
Tolerance : 0.5 %
Resistance : 4.7 KOhms
Voltage Rating : 15 Volts
Dimensions : 0.3 mm W x 0.6 mm L x 0.23 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationRR0306P-472-D
VendorSusumu Co Ltd (VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms4.70K
Power (Watts)0.05W, 1/20W
Tolerance±0.5%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0201 (0603 metric)
PackagingCut Tape (CT)
CompositionThin Film