RR0510P-113-D
Thin Film Resistors - SMD 1/16W 11Kohm 0.5% 25ppm
product image
RR0510P-113-D Picture
SeekIC No. : 001418553 Detail
RR0510P-113-D: Thin Film Resistors - SMD 1/16W 11Kohm 0.5% 25ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RR0510P-113-D
Mfg:
Susumu
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Resistance : 11 KOhms Tolerance : 0.5 %
Temperature Coefficient : 25 PPM / C Package / Case : 0402 (1005 metric)
Power Rating : 62.5 mWatts Voltage Rating : 25 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Dimensions : 0.5 mm W x 1 mm L x 0.35 mm H Packaging : Reel
Description
Series :
Temperature Coefficient : 25 PPM / C
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Tolerance : 0.5 %
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Power Rating : 62.5 mWatts
Dimensions : 0.5 mm W x 1 mm L x 0.35 mm H
Resistance : 11 KOhms
Voltage Rating : 25 Volts
Parameters:
Technical/Catalog InformationRR0510P-113-D
VendorSusumu Co Ltd
CategoryResistors
Resistance In Ohms11.0K
Power (Watts)0.063W, 1/16W
Tolerance±0.5%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0402 (1005 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
CompositionThin Film