RR0510R-110-D
Thin Film Resistors - SMD 1/16W 11ohm 0.5% 100ppm
product image
RR0510R-110-D Picture
SeekIC No. : 001496609 Detail
RR0510R-110-D: Thin Film Resistors - SMD 1/16W 11ohm 0.5% 100ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RR0510R-110-D
Quick Details
Resistance : 11 Ohms Tolerance : 0.5 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C Package / Case : 0402 (1005 metric)
Power Rating : 62.5 mWatts Voltage Rating : 25 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Dimensions : 0.5 mm W x 1 mm L x 0.35 mm H Packaging : Reel
Tolerance : 0.5 %
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Power Rating : 62.5 mWatts
Dimensions : 0.5 mm W x 1 mm L x 0.35 mm H
Resistance : 11 Ohms
Voltage Rating : 25 Volts
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Parameters:
Technical/Catalog InformationRR0510R-110-D
VendorSusumu Co Ltd
CategoryResistors
Resistance In Ohms11.0
Power (Watts)0.063W, 1/16W
Tolerance±0.5%
CompositionThin Film