RR0510R-130-D
Thin Film Resistors - SMD 1/16W 13ohm 0.5% 100ppm
product image
RR0510R-130-D Picture
SeekIC No. : 001443659 Detail
RR0510R-130-D: Thin Film Resistors - SMD 1/16W 13ohm 0.5% 100ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RR0510R-130-D
Quick Details
Resistance : 13 Ohms Tolerance : 0.5 %
Dimensions : 0.5 mm W x 1 mm L x 0.35 mm H Packaging : Reel
Tolerance : 0.5 %
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Power Rating : 62.5 mWatts
Dimensions : 0.5 mm W x 1 mm L x 0.35 mm H
Resistance : 13 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationRR0510R-130-D
VendorSusumu Co Ltd
CategoryResistors
Resistance In Ohms13.0
Power (Watts)0.063W, 1/16W
Tolerance±0.5%
CompositionThin Film