RR0510R-17R8-D
Thin Film Resistors - SMD 1/16W 17.8ohm 0.5% 100ppm
product image
RR0510R-17R8-D Picture
SeekIC No. : 001498436 Detail
RR0510R-17R8-D: Thin Film Resistors - SMD 1/16W 17.8ohm 0.5% 100ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RR0510R-17R8-D
Quick Details
Resistance : 17.8 Ohms Tolerance : 0.5 %
Dimensions : 0.5 mm W x 1 mm L x 0.35 mm H Packaging : Reel
Tolerance : 0.5 %
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Power Rating : 62.5 mWatts
Dimensions : 0.5 mm W x 1 mm L x 0.35 mm H
Voltage Rating : 25 Volts
Resistance : 17.8 Ohms
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Parameters:
Technical/Catalog InformationRR0510R-17R8-D
VendorSusumu Co Ltd
CategoryResistors
Resistance In Ohms17.8
Power (Watts)0.063W, 1/16W
Tolerance±0.5%
CompositionThin Film