RR0510R-200-D
Thin Film Resistors - SMD 1/16W 20ohm 0.5% 100ppm
product image
RR0510R-200-D Picture
SeekIC No. : 001445762 Detail
RR0510R-200-D: Thin Film Resistors - SMD 1/16W 20ohm 0.5% 100ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RR0510R-200-D
Quick Details
Resistance : 20 Ohms Tolerance : 0.5 %
Dimensions : 0.5 mm W x 1 mm L x 0.35 mm H Packaging : Reel
Tolerance : 0.5 %
Resistance : 20 Ohms
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Power Rating : 62.5 mWatts
Dimensions : 0.5 mm W x 1 mm L x 0.35 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationRR0510R-200-D
VendorSusumu Co Ltd (VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms20.0
Power (Watts)0.063W, 1/16W
Tolerance±0.5%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0402 (1005 metric)
PackagingDigi-Reel?
CompositionThin Film