RR0816P-101-B-T5
Thin Film Resistors - SMD 1/16W 100ohm 0.1%
product image
RR0816P-101-B-T5 Picture
SeekIC No. : 001466768 Detail
RR0816P-101-B-T5: Thin Film Resistors - SMD 1/16W 100ohm 0.1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RR0816P-101-B-T5
Mfg:
Susumu
Quick Details
Resistance : 100 Ohms Tolerance : 0.1 %
Temperature Coefficient : 25 PPM / C Package / Case : 0603 (0816 metric)
Power Rating : 62.5 mWatts Series : RR
Voltage Rating : 75 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.4 mm H
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 0.1 %
Temperature Coefficient : 25 PPM / C
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Resistance : 100 Ohms
Voltage Rating : 75 Volts
Power Rating : 62.5 mWatts
Package / Case : 0603 (0816 metric)
Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.4 mm H