RR1220P-5113-D-M
Thin Film Resistors - SMD 1/10W 511Kohm 0.5% 25ppm
product image
RR1220P-5113-D-M Picture
SeekIC No. : 001498729 Detail
RR1220P-5113-D-M: Thin Film Resistors - SMD 1/10W 511Kohm 0.5% 25ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RR1220P-5113-D-M
Quick Details
Resistance : 511 KOhms Tolerance : 0.5 %
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.4 mm H Packaging : Reel
Tolerance : 0.5 %
Voltage Rating : 100 Volts
Resistance : 511 KOhms
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.4 mm H
Package / Case : 0805 (1220 metric)
Parameters:
Technical/Catalog InformationRR1220P-5113-D-M
VendorSusumu Co Ltd
CategoryResistors
Resistance In Ohms511K
Power (Watts)0.1W, 1/10W
Tolerance±0.5%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0805 (2012 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
CompositionThin Film