RRQ045P03TR
MOSFET Med Pwr, Sw MOSFET P Chan, -30V, -4.5A
product image
RRQ045P03TR Picture
SeekIC No. : 00151006 Detail
RRQ045P03TR: MOSFET Med Pwr, Sw MOSFET P Chan, -30V, -4.5A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RRQ045P03TR
Mfg:
ROHM Semiconductor
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Transistor Polarity : P-Channel Drain-Source Breakdown Voltage : - 30 V
Continuous Drain Current : - 4.5 A Resistance Drain-Source RDS (on) : 25 mOhms
Configuration : Single Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : TSMT6 Packaging : Reel
Description
Gate-Source Breakdown Voltage :
Maximum Operating Temperature :
Configuration : Single
Mounting Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Transistor Polarity : P-Channel
Drain-Source Breakdown Voltage : - 30 V
Resistance Drain-Source RDS (on) : 25 mOhms
Continuous Drain Current : - 4.5 A
Package / Case : TSMT6
Parameters:
Technical/Catalog InformationRRQ045P03TR
VendorRohm Semiconductor(VA)
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Mounting TypeSurface Mount
FET PolarityP-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)30V