RRS075P03TB1
MOSFET P-CH 30V 7.5A 8SOIC
product image
RRS075P03TB1 Picture
SeekIC No. : 003433864 Detail
RRS075P03TB1: MOSFET P-CH 30V 7.5A 8SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RRS075P03TB1
Quick Details
Series: - Manufacturer: Rohm Semiconductor
FET Type: MOSFET P-Channel, Metal Oxide Transistor Type: -
Current - Collector (Ic) (Max): - FET Feature: Standard
Drain to Source Voltage (Vdss): 30V Continuous Drain Current : 15 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): - Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C: 7.5A
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: - Current - Collector Cutoff (Max): -
Rds On (Max) @ Id, Vgs: - DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: -
Vgs(th) (Max) @ Id: - Gate Charge (Qg) @ Vgs: -
Frequency - Transition: - Input Capacitance (Ciss) @ Vds: -
Power - Max: - Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Supplier Device Package: 8-SOIC
Description
Series: -
Transistor Type: -
Current - Collector (Ic) (Max): -
Drain to Source Voltage (Vdss): 30V
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): -
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: -
Current - Collector Cutoff (Max): -
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: -
Frequency - Transition: -
Mounting Type: Surface Mount
Input Capacitance (Ciss) @ Vds: -
FET Type: MOSFET P-Channel, Metal Oxide
FET Feature: Standard
Packaging: Tape & Reel (TR)
Gate Charge (Qg) @ Vgs: -
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C: 7.5A