RSC05DRYH-S93
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD
product image
RSC05DRYH-S93 Picture
SeekIC No. : 003077279 Detail
RSC05DRYH-S93: CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RSC05DRYH-S93
Configuration : Half Bridge Module Card Type: Non Specified - Dual Edge
Gender: Female Number of Positions/Bay/Row: 5
Number of Positions: 10 Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Number of Rows: 2 Pitch: 0.100" (2.54mm)
Number of Rows: 2
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Color: Green
Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Contact Type: Full Bellows
Flange Feature: Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Parameters:
Technical/Catalog InformationRSC05DRYH-S93
VendorSullins Connector Solutions
CategoryConnectors
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorGreen