RSC05DRYI-S93
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD
product image
RSC05DRYI-S93 Picture
SeekIC No. : 003077283 Detail
RSC05DRYI-S93: CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RSC05DRYI-S93
Configuration : IGBT-Inverter Card Type: Non Specified - Dual Edge
Gender: Female Number of Positions/Bay/Row: 5
Number of Positions: 10 Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Number of Rows: 2 Pitch: 0.100" (2.54mm)
Number of Rows: 2
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Color: Green
Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Number of Positions: 10
Flange Feature: Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Parameters:
Technical/Catalog InformationRSC05DRYI-S93
VendorSullins Connector Solutions
CategoryConnectors
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorGreen